Tournament Division Information

TOURNAMENT NAME: Midget Provincials

TOURNAMENT LOCATION: Whitby, ON

TOURNAMENT DATES: 2018-08-10 to 2018-08-12

TOURNAMENT DIVISION: Midget C

TOURNAMENT DIVISION WINNER(S): Arthur Aces (Finalists), Huntsville Hawks (Champions)

TOURNAMENT DIVISION TEAMS:
Arthur Aces
Brampton Excelsiors 2
Cambridge Chiefs
Cornwall Celtics
Fort Erie Hawks
Hamilton Bengals 2
Huntsville Hawks
Kawartha Lakes Fury
Midland Braves
Northumberland Nemesis
Oakville Hawks 2
Orangeville Northmen 2
Owen Sound North Stars
Six Nations Warriors 2
South Shore Centurions
Wallaceburg Griffins

SCORES:

    Date     Time Location Team#1 Result Team#2
2018-08-10 09:00 Pickering Recreation Centre Owen Sound North Stars 3 - 6 Oakville Hawks 2
2018-08-10 10:00 Pickering Recreation Centre Orangeville Northmen 2 9 - 5 Fort Erie Hawks
2018-08-10 10:00 McKinney Centre Huntsville Hawks 6 - 5 Cornwall Celtics
2018-08-10 10:00 Iroquois Park Sports Centre Arthur Aces 8 - 3 Midland Braves
2018-08-10 10:00 Pickering Recreation Centre Six Nations Warriors 2 2 - 1 Brampton Excelsiors 2
2018-08-10 11:00 Pickering Recreation Centre South Shore Centurions 4 - 7 Hamilton Bengals 2
2018-08-10 11:00 McKinney Centre Kawartha Lakes Fury 2 - 2 Northumberland Nemesis
2018-08-10 11:00 Iroquois Park Sports Centre Wallaceburg Griffins 4 - 11 Cambridge Chiefs
2018-08-10 14:30 Iroquois Park Sports Centre Oakville Hawks 2 4 - 5 Orangeville Northmen 2
2018-08-10 14:30 Pickering Recreation Centre Fort Erie Hawks 4 - 2 Owen Sound North Stars
2018-08-10 16:00 Pickering Recreation Centre Arthur Aces 7 - 4 Cornwall Celtics
2018-08-10 16:00 McKinney Centre Huntsville Hawks 5 - 2 Midland Braves
2018-08-10 16:00 Iroquois Park Sports Centre South Shore Centurions 2 - 4 Brampton Excelsiors 2
2018-08-10 16:00 Pickering Recreation Centre Six Nations Warriors 2 4 - 5 Hamilton Bengals 2
2018-08-10 17:00 Pickering Recreation Centre Wallaceburg Griffins 9 - 10 Northumberland Nemesis
2018-08-10 17:00 McKinney Centre Cambridge Chiefs 2 - 7 Kawartha Lakes Fury
2018-08-11 09:00 Iroquois Park Sports Centre Arthur Aces 6 - 1 Huntsville Hawks
2018-08-11 09:00 Luther Vipond Memorial Arena Midland Braves 3 - 5 Cornwall Celtics
2018-08-11 10:00 Iroquois Park Sports Centre Orangeville Northmen 2 2 - 1 Owen Sound North Stars
2018-08-11 10:00 Iroquois Park Sports Centre Fort Erie Hawks 7 - 6 Oakville Hawks 2
2018-08-11 10:00 Luther Vipond Memorial Arena Kawartha Lakes Fury 9 - 3 Wallaceburg Griffins
2018-08-11 11:00 Iroquois Park Sports Centre Cambridge Chiefs 4 - 5 Northumberland Nemesis
2018-08-11 11:00 Iroquois Park Sports Centre Six Nations Warriors 2 2 - 4 South Shore Centurions
2018-08-11 11:00 Luther Vipond Memorial Arena Brampton Excelsiors 2 4 - 1 Hamilton Bengals 2
2018-08-11 16:00 Luther Vipond Memorial Arena Orangeville Northmen 2 2 - 3 Northumberland Nemesis
2018-08-11 17:00 Iroquois Park Sports Centre Brampton Excelsiors 2 0 - 5 Huntsville Hawks
2018-08-11 17:00 Pickering Recreation Centre Arthur Aces 8 - 2 Hamilton Bengals 2
2018-08-11 17:00 Iroquois Park Sports Centre Kawartha Lakes Fury 7 - 3 Fort Erie Hawks
2018-08-12 10:00 Iroquois Park Sports Centre Northumberland Nemesis 5 - 6 Huntsville Hawks
2018-08-12 10:00 Iroquois Park Sports Centre Arthur Aces 7 - 2 Kawartha Lakes Fury
2018-08-12 15:00 Iroquois Park Sports Centre Huntsville Hawks 5 - 3 Arthur Aces