Gold Ad

(Responsive)

Tournament Division Information

TOURNAMENT NAME: Novice Provincials

TOURNAMENT LOCATION: Whitby, ON

TOURNAMENT DATES: 2017-08-11 to 2017-08-13

TOURNAMENT DIVISION: Novice E

TOURNAMENT DIVISION WINNER(S): Arthur Aces 1 (Silver E), Cambridge Chiefs 2 (Gold E)

TOURNAMENT DIVISION TEAMS:
Akwesasne Storm 2
Arthur Aces 1
Cambridge Chiefs 2
Gloucester Griffins 2
Guelph Regals 3
Nepean Knights 2
North Perth Outlaws
Orangeville Northmen 3
Orillia Kings 2
Oshawa Blue Knights 2
Peterborough Lakers 3
Simcoe Timberwolves
Six Nations Warriors 3
Sudbury Rockhounds
Toronto Beaches 2
Welland Raiders

SCORES:

    Date     Time Location Team#1 Result Team#2 Fix
2017-08-11 09:00 McKinney Centre Toronto Beaches 2 2 - 0 Guelph Regals 3
2017-08-11 09:00 Children's Arena Peterborough Lakers 3 9 - 4 Akwesasne Storm 2
2017-08-11 09:00 GB Rickard Recreation Complex Simcoe Timberwolves 8 - 4 Welland Raiders
2017-08-11 09:00 Pickering Recreation Centre Gloucester Griffins 2 7 - 2 Six Nations Warriors 3
2017-08-11 09:00 Darlington Sports Centre Cambridge Chiefs 2 3 - 3 Nepean Knights 2
2017-08-11 10:00 Iroquois Park Sports Centre Sudbury Rockhounds 3 - 8 Arthur Aces 1
2017-08-11 10:00 McKinney Centre Orangeville Northmen 3 9 - 5 Orillia Kings 2
2017-08-11 10:00 McKinney Centre Oshawa Blue Knights 2 4 - 3 North Perth Outlaws
2017-08-11 14:30 Darlington Sports Centre Guelph Regals 3 3 - 5 Peterborough Lakers 3
2017-08-11 16:00 Iroquois Park Sports Centre Akwesasne Storm 2 3 - 7 Toronto Beaches 2
2017-08-11 16:00 Iroquois Park Sports Centre Gloucester Griffins 2 2 - 6 Welland Raiders
2017-08-11 16:00 McKinney Centre Simcoe Timberwolves 8 - 3 Six Nations Warriors 3
2017-08-11 16:00 McKinney Centre Sudbury Rockhounds 3 - 13 Nepean Knights 2
2017-08-11 16:00 Children's Arena Cambridge Chiefs 2 5 - 3 Arthur Aces 1
2017-08-11 16:00 GB Rickard Recreation Complex Oshawa Blue Knights 2 3 - 10 Orillia Kings 2
2017-08-11 16:00 Pickering Recreation Centre North Perth Outlaws 1 - 11 Orangeville Northmen 3
2017-08-12 09:00 McKinney Centre Gloucester Griffins 2 4 - 8 Simcoe Timberwolves
2017-08-12 09:00 Luther Vipond Memorial Arena Six Nations Warriors 3 1 - 8 Welland Raiders
2017-08-12 09:00 GB Rickard Recreation Complex Peterborough Lakers 3 3 - 10 Toronto Beaches 2
2017-08-12 09:00 GB Rickard Recreation Complex Akwesasne Storm 2 3 - 8 Guelph Regals 3
2017-08-12 10:00 Iroquois Park Sports Centre Orangeville Northmen 3 7 - 1 Oshawa Blue Knights 2
2017-08-12 10:00 McKinney Centre North Perth Outlaws 4 - 7 Orillia Kings 2
2017-08-12 10:00 McKinney Centre Cambridge Chiefs 2 5 - 3 Sudbury Rockhounds
2017-08-12 10:00 Luther Vipond Memorial Arena Nepean Knights 2 5 - 7 Arthur Aces 1
2017-08-12 16:00 McKinney Centre Toronto Beaches 2 9 - 1 Orillia Kings 2
2017-08-12 16:00 Luther Vipond Memorial Arena Cambridge Chiefs 2 6 - 5 Welland Raiders
2017-08-12 16:00 GB Rickard Recreation Complex Simcoe Timberwolves 5 - 6 Arthur Aces 1
2017-08-12 16:00 GB Rickard Recreation Complex Orangeville Northmen 3 5 - 3 Peterborough Lakers 3
2017-08-13 09:00 Iroquois Park Sports Centre Toronto Beaches 2 4 - 7 Cambridge Chiefs 2
2017-08-13 09:00 Iroquois Park Sports Centre Arthur Aces 1 6 - 5 Orangeville Northmen 3
2017-08-13 15:15 Iroquois Park Sports Centre Cambridge Chiefs 2 5 - 4 Arthur Aces 1