Gold Ad

(Responsive)

Tournament Division Information

TOURNAMENT NAME: Peewee Provincials

TOURNAMENT LOCATION: Whitby, ON

TOURNAMENT DATES: 2017-08-04 to 2017-08-06

TOURNAMENT DIVISION: Peewee E

TOURNAMENT DIVISION WINNER(S): Peterborough Lakers 2 (Silver E), Halton Hills Bulldogs 2 (Gold E)

TOURNAMENT DIVISION TEAMS:
Arthur Aces
Barrie Bombers 2
Burlington Chiefs 2
Halton Hills Bulldogs 2
London Blue Devils 2
Markham Thunder
New Tecumseth Renegades
North Perth Outlaws
Peterborough Lakers 2
Simcoe Timberwolves
Six Nations Warriors 3
Stayner Hitmen 1
Tyendinega Wolfpack
Welland Raiders

SCORES:

    Date     Time Location Team#1 Result Team#2 Fix
2017-08-04 09:00 Iroquois Park Sports Centre Markham Thunder 2 - 2 North Perth Outlaws
2017-08-04 09:00 Iroquois Park Sports Centre Burlington Chiefs 2 5 - 0 London Blue Devils 2
2017-08-04 09:00 McKinney Centre Welland Raiders 6 - 0 Tyendinega Wolfpack
2017-08-04 09:00 McKinney Centre Six Nations Warriors 3 2 - 12 Simcoe Timberwolves
2017-08-04 09:00 Luther Vipond Memorial Arena Halton Hills Bulldogs 2 7 - 5 Stayner Hitmen 1
2017-08-04 09:00 GB Rickard Recreation Complex New Tecumseth Renegades 2 - 4 Barrie Bombers 2
2017-08-04 12:30 Iroquois Park Sports Centre Markham Thunder 6 - 1 Arthur Aces
2017-08-04 12:30 McKinney Centre Burlington Chiefs 2 6 - 7 Peterborough Lakers 2
2017-08-04 13:30 Luther Vipond Memorial Arena Simcoe Timberwolves 4 - 4 Welland Raiders
2017-08-04 13:30 GB Rickard Recreation Complex Tyendinega Wolfpack 9 - 0 Six Nations Warriors 3
2017-08-04 13:30 GB Rickard Recreation Complex Barrie Bombers 2 0 - 3 Halton Hills Bulldogs 2
2017-08-04 14:30 Iroquois Park Sports Centre Stayner Hitmen 1 1 - 5 New Tecumseth Renegades
2017-08-04 17:00 McKinney Centre Arthur Aces 2 - 6 Markham Thunder
2017-08-04 17:00 Luther Vipond Memorial Arena London Blue Devils 2 8 - 10 Peterborough Lakers 2
2017-08-04 19:30 Iroquois Park Sports Centre Arthur Aces 7 - 1 North Perth Outlaws
2017-08-04 19:30 Iroquois Park Sports Centre London Blue Devils 2 4 - 4 Burlington Chiefs 2
2017-08-05 09:00 Don Beer Arena Welland Raiders 10 - 1 Six Nations Warriors 3
2017-08-05 10:00 Don Beer Arena Simcoe Timberwolves 4 - 0 Tyendinega Wolfpack
2017-08-05 10:00 McKinney Centre North Perth Outlaws 3 - 5 Arthur Aces
2017-08-05 10:00 Luther Vipond Memorial Arena Peterborough Lakers 2 4 - 4 Burlington Chiefs 2
2017-08-05 11:00 Don Beer Arena Halton Hills Bulldogs 2 2 - 6 New Tecumseth Renegades
2017-08-05 12:30 Don Beer Arena Barrie Bombers 2 4 - 4 Stayner Hitmen 1
2017-08-05 14:30 Iroquois Park Sports Centre North Perth Outlaws 5 - 7 Markham Thunder
2017-08-05 14:30 McKinney Centre Peterborough Lakers 2 7 - 2 London Blue Devils 2
2017-08-05 19:30 Iroquois Park Sports Centre Welland Raiders 1 - 4 Halton Hills Bulldogs 2
2017-08-05 19:30 Iroquois Park Sports Centre New Tecumseth Renegades 4 - 5 Arthur Aces
2017-08-05 19:30 McKinney Centre Markham Thunder 4 - 6 Burlington Chiefs 2
2017-08-05 19:30 McKinney Centre Peterborough Lakers 2 5 - 1 Simcoe Timberwolves
2017-08-06 09:00 Iroquois Park Sports Centre Halton Hills Bulldogs 2 3 - 0 Arthur Aces
2017-08-06 09:00 Iroquois Park Sports Centre Burlington Chiefs 2 3 - 4 Peterborough Lakers 2
2017-08-06 13:45 Iroquois Park Sports Centre Halton Hills Bulldogs 2 6 - 3 Peterborough Lakers 2